69. sezóna 2020/2021

Abonentní řada A

Josef Špaček, Petr Popelka

13.10.2020 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Juraj Filas Egmont - Nesmrtelný
  • Ludwig van Beethoven Symfonie č. 7 A dur
  • Johannes Brahms Koncert pro housle a orchestr D dur

  • Josef Špaček housle
  • Petr Popelka dirigent


Marek Kozák, Patrik Sedlář

27.1.2021 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Carl Stamitz Orchestrální kvartet č. 4 F dur
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr č. 11 F dur, K. 413
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr č. 13 C dur, K. 415

  • Marek Kozák klavír
  • Patrik Sedlář koncertní mistr


Eben Trio

4.5.2021 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Franz Schubert Adagio op. 148, D. 897
  • Leoš Janáček Smyčcový kvartet č. 2 “Listy důvěrné“ (v úpravě pro kl. trio)
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Klavírní trio č. 1 d moll, op. 49

  • Eben Trio


Abonentní řada B

Jiří Bárta, Terezie Fialová

25.11.2020 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 1 F dur pro violoncello a klavír op. 5
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 2 g moll pro violoncello a klavír op. 5
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 3 A dur pro violoncello a klavír op. 69
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 4 C dur pro violoncello a klavír op. 102
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 5 D dur pro violoncello a klavír op. 102

  • Jiří Bárta violoncello
  • Terezie Fialová klavír


Lukáš Vondráček

9.2.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Joseph Haydn Symfonie č. 104 D dur "Dudácká"
  • Ludwig van Beethoven Koncert pro klavír a orchestr č. 1 C dur op. 15

  • Lukáš Vondráček klavír
  • Leoš Čepický koncertní mistr


Ladislav Horák, Petr Tomeček

7.4.2021 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Antonio Vivaldi Sinfonia č. 3 G dur
  • Astor Piazzolla Oblivion
  • Astor Piazzolla Suite del Ángel
  • Astor Piazzolla Las cuatro estaciones porteña

  • Ladislav Horák akordeon
  • Petr Tomeček panova flétna


Abonentní řada C

Leoš Čepický

2.12.2020 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • František Xaver Richter Sinfonia da camera
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr d moll
  • Antonio Vivaldi Čtvero ročních dob

  • Leoš Čepický housle, koncertní mistr


Kinsky Trio Prague

2.3.2021 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Ludwig van Beethoven Klavírní trio c moll
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Klavírní trio c moll
  • Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov Klavírní trio c moll

  • Kinsky Trio Prague


Pavel Šporcl, Petr Popelka

22.6.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Symfonie č. 4 A dur "Italská"
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Pohádka o krásné Meluzíně, předehra
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr e moll

  • Pavel Šporcl housle
  • Petr Popelka dirigent


Mimořádné koncerty

Koncert pro spolek Prader-Willi – Pavel Šporcl

20.10.2020 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Antonio Vivaldi Sinfonia in C pro smyčce a cembalo
  • Fritz Kreisler Koncert pro housle a orchestr ve stylu Antonia Vivaldiho
  • Johann Sebastian Bach Koncert a moll pro dvoje housle a orchestr
  • Antonio Vivaldi „Léto“ - Koncert pro housle a orchestr ze Čtvera ročních dob
  • Antonín Dvořák Serenáda pro smyčce E dur

  • Pavel Šporcl housle
  • Leoš Čepický koncertní mistr


Matyáš Novák

3.11.2020 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Fryderyk Chopin Valčík As dur, op. 34, č. 1
  • Fryderyk Chopin Balada f moll, op. 52, č. 4
  • Josef Suk Klavírní skladby op. 7, č. 1 “Píseň lásky”
  • Josef Suk Klavírní skladby op. 7, č. 4 “Idylky”
  • Edvard Grieg Lyrické kusy, op. 65, č. 6 “Svatební den na Troldhaugenu”
  • Christian Sinding Rašení jara
  • Bedřich Smetana České tance, II. řada, č. 7 “Hulán”
  • Bedřich Smetana Koncertní etuda gis moll, op. 17 “Na břehu mořském”
  • Franz Liszt Nokturno č. 3 “Sen lásky”, S. 541/3
  • Franz Liszt / Charles Gounod Valčík z opery Faust S. 407

  • Matyáš Novák klavír


Nino Machaidze, Guido Loconsolo a Walter Attanasi

10.11.2020 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Wolfgang Amadeus Mozart Don Giovanni, předehra
  • Wolfgang Amadeus Mozart „Madamina! Il catalogo“ - árie z opery Don Giovanni
  • Charles Gounod „Je veux vivre” - árie z opery Romeo a Julie
  • Ludwig van Beethoven Proměny Prométheovy, předehra
  • Giacomo Puccini „Sì. Mi chiamano Mimì“ - árie z opery Bohéma
  • Gioacchino Rossini “Una voce poco fa” - árie z opery Lazebník Sevillský
  • Gioacchino Rossini Hedvábný žebřík, předehra
  • Giuseppe Verdi „Ella giammai m'amò“ - árie z opery Don Carlos
  • Gaetano Donizetti “Quanto amore!” - duet z opery Elixír lásky
  • Wolfgang Amadeus Mozart „La ci darem la mano“ - duet z opery Don Giovanni

  • Nino Machaidze soprán
  • Guido Loconsolo baryton
  • Walter Attanasi dirigent


Koncert pro spolek Prader Willi – Jiří Bárta

16.3.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Joseph Haydn Koncert pro violoncello a smyčce D dur
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Smyčcová symfonie č. 10 h moll
  • Astor Piazzolla Le Grand Tango pro violoncello a smyčce
  • Jean Sibelius Romance C dur
  • Gustav Holst Suita svatého Pavla

  • Jiří Bárta violoncello


Don Giovanni

15.6.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Koncertní provedení opery Don Giovanni

  • Don Giovanni: Alberto Gazale baryton
  • Komtur / Masetto: Gelu Dobrea bas
  • Donna Anna: Eva Bodorová soprán
  • Don Ottavio: Shalva Mukeria tenor
  • Donna Elvira: Vera Talerko soprán
  • Leporello: Dragoljub Bajić bas
  • Zerlina: Karolína Žmolíková soprán
  • Walter Attanasi dirigent
  • Antonio Pergolizzi cembalo


Abonentní řada Š

Josef Špaček, Petr Popelka

13.10.2020 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Juraj Filas Egmont - Nesmrtelný
  • Ludwig van Beethoven Symfonie č. 7 A dur
  • Johannes Brahms Koncert pro housle a orchestr D dur

  • Josef Špaček housle
  • Petr Popelka dirigent


Leoš Čepický

2.12.2020 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • František Xaver Richter Sinfonia da camera
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr d moll
  • Antonio Vivaldi Čtvero ročních dob

  • Leoš Čepický housle, koncertní mistr


Marek Kozák, Patrik Sedlář

27.1.2021 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Carl Stamitz Orchestrální kvartet č. 4 F dur
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr č. 11 F dur, K. 413
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr č. 13 C dur, K. 415

  • Marek Kozák klavír
  • Patrik Sedlář koncertní mistr


Ladislav Horák, Petr Tomeček

7.4.2021 od 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy


  • Antonio Vivaldi Sinfonia č. 3 G dur
  • Astor Piazzolla Oblivion
  • Astor Piazzolla Suite del Ángel
  • Astor Piazzolla Las cuatro estaciones porteña

  • Ladislav Horák akordeon
  • Petr Tomeček panova flétna


Aboonentní řada R

Lukáš Vondráček

9.2.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Joseph Haydn Symfonie č. 104 D dur "Dudácká"
  • Ludwig van Beethoven Koncert pro klavír a orchestr č. 1 C dur op. 15

  • Lukáš Vondráček klavír
  • Leoš Čepický koncertní mistr


Pavel Šporcl, Petr Popelka

22.6.2021 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Symfonie č. 4 A dur "Italská"
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Pohádka o krásné Meluzíně, předehra
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr e moll

  • Pavel Šporcl housle
  • Petr Popelka dirigent


Abonentní řada K

Jiří Bárta, Terezie Fialová

25.11.2020 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 1 F dur pro violoncello a klavír op. 5
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 2 g moll pro violoncello a klavír op. 5
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 3 A dur pro violoncello a klavír op. 69
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 4 C dur pro violoncello a klavír op. 102
  • Ludwig van Beethoven Sonáta č. 5 D dur pro violoncello a klavír op. 102

  • Jiří Bárta violoncello
  • Terezie Fialová klavír


Kinsky Trio Prague

2.3.2021 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Ludwig van Beethoven Klavírní trio c moll
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Klavírní trio c moll
  • Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov Klavírní trio c moll

  • Kinsky Trio Prague


Eben Trio

4.5.2021 od 19:30

Koncertní sál Pražské konzervatoře


  • Franz Schubert Adagio op. 148, D. 897
  • Leoš Janáček Smyčcový kvartet č. 2 “Listy důvěrné“ (v úpravě pro kl. trio)
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Klavírní trio č. 1 d moll, op. 49

  • Eben Trio