66. sezóna 2017/2018

Abonentní řada A

Jan Mráček

17.10.2017 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Hebridy, předehra
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr e moll
  • Ludwig van Beethoven Symfonie č. 3 Es dur

  • Sólista: Jan Mráček housle
  • Dirigent: Vojtěch Spurný


Kristina Fialová

24.1.2018 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • František Xaver Richter Sinfonia da camera
  • Georg Philipp Telemann Koncert G dur pro violu a smyčcový orchestr
  • Paul Hindemith Smuteční hudba pro violu a smyčce
  • Edvard Hagerup Grieg Z časů Holbergových, suita

  • Sólistka: Kristina Fialová viola
  • Leoš Čepický koncertní mistr


Slovenské tance pro Triango a orchestr

10.4.2018 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Koncert „Slovenské tance pro Triango a orchestr”
  • Julian Plaza Nostalgico
  • Arturo Bernstein La Gaita
  • Carlos Gardel Volver
  • Julio Cesar Sanders Adios Muchachos
  • Cole Porter So In Love
  • Peter Breiner Yeah, Just Like That
  • Peter Breiner Slovenské tance

  • TRIANGO: Peter Breiner klavír / dirigent
  • Stanislav Palúch housle
  • Boris Lenko akordeon
  • Marian Friedl kontrabas a lidové nástroje


Abonentní řada B

Alžběta Vlčková

1.11.2017 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento D dur
  • Petr Iljič Čajkovskij Variace na rokokové téma pro violoncello
  • Petr Iljič Čajkovskij Serenáda pro smyčce C dur

  • Sólistka: Alžběta Vlčková violoncello
  • Marie Mátlová koncertní mistr


Ivo Kahánek

12.3.2018 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Joseph Haydn Symfonie č. 1 D dur
  • Robert Schumann Koncert pro klavír a orchestr a moll
  • Joseph Haydn Symfonie č. 99 Es dur

  • Sólista: Ivo Kahánek klavír
  • Dirigent: Chuhei Iwasaki


Pražákovo kvarteto & Veronika Böhmová

25.4.2018 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Joseph Haydn Smyčcový kvartet A dur op. 20 č. 6
  • Bedřich Smetana Smyčcový kvartet č. 1 e moll
  • Antonín Dvořák Klavírní kvintet A dur

  • Pražákovo kvarteto
  • Veronika Böhmová klavír


Abonentní řada C

Pražské dechové trio a přátelé

13.12.2017 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Anton Hammerschmidt Dva renesanční tance
  • Antonio Salieri Trio d moll
  • Ludwig van Beethoven Variace „La ci darem la mano“ z opery Don Giovanni
  • Franz Schubert Oktet F dur
  • Darius Milhaud Suita pro hoboj, klarinet a fagot
  • Luis Spohr Nonet op. 31
  • Zoltán Kodály Hungarese

  • Pražské dechové trio a přátelé


Jan Simon

28.2.2018 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Wolfgang Amadeus Mozart Adagio a fuga c moll, K. 546
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Smyčcová symfonie č. 8 D dur
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert B dur pro klavír a orchestr, K. 595

  • Sólista: Jan Simon klavír
  • Koncertní mistr: Leoš Čepický


Pavel Šporcl

26.6.2018 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Franz Schubert Předehra v Italském slohu D dur
  • Max Bruch Koncert pro housle a orchestr g moll
  • Franz Schubert Symfonie č. 5 B dur

  • Sólista: Pavel Šporcl housle
  • Dirigent: Vojtěch Spurný


Abonentní řada R

Jan Mráček

17.10.2017 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Hebridy, předehra
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Koncert pro housle a orchestr e moll
  • Ludwig van Beethoven Symfonie č. 3 Es dur

  • Sólista: Jan Mráček housle
  • Dirigent: Vojtěch Spurný


Ivo Kahánek

12.3.2018 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Joseph Haydn Symfonie č. 1 D dur
  • Robert Schumann Koncert pro klavír a orchestr a moll
  • Joseph Haydn Symfonie č. 99 Es dur

  • Sólista: Ivo Kahánek klavír
  • Dirigent: Chuhei Iwasaki


Pavel Šporcl

26.6.2018 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Franz Schubert Předehra v Italském slohu D dur
  • Max Bruch Koncert pro housle a orchestr g moll
  • Franz Schubert Symfonie č. 5 B dur

  • Sólista: Pavel Šporcl housle
  • Dirigent: Vojtěch Spurný


Mimořádné koncerty

Wen Xiao Zheng

18.3.2018 od 19:00

Residenz München Německo


  • Wolfgang Amadeus Mozart Sinfonie A-Dur KV 201 | Sinfonia Es-Dur KV 364
  • Franz Anton Hoffmeister Viola Concerto D-Dur
  • Franz Schubert Rondo für Violine und Orchester A-Dur D 438

  • Wen Xiao Zheng viola
  • Louis Vandory housle
  • Pražský komorní orchestr
  • Leoš Čepický koncertní mistr


Koncert u příležitosti významného životního jubilea Lubomíra Brabce

5.6.2018 od 19:30

Dvořákova síň Rudolfina


  • Antonín Dvořák Polka z České suity
  • Antonio Vivaldi Koncert d moll pro violu, kytaru a smyčce
  • Georg Friedrich Händel Koncert B dur pro harfu a kytaru a smyčce
  • Joaquín Rodrigo Adagio z Concierta de Aranjuez
  • Gioacchino Rossini Hedvábný žebřík, předehra
  • Wolfgang Amadeus Mozart Duet Paminy a Papagena z opery Kouzelná flétna
  • Wolfgang Amadeus Mozart La ci darem la mano z opery Don Giovanni
  • Antonio Vivaldi Koncert pro housle a orchestr op. 8 č. 2 „Léto“
  • Josef Mysliveček Allegro z Tre nocturni
  • Giacomo Puccini O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi
  • César Franck Panis Angelicus

  • Lubomír Brabec kytara a jeho hosté:
  • Gabriela Beňačková soprán
  • Kateřina Englichová harfa
  • Jitka Hosprová viola
  • Roman Janál baryton
  • Alžběta Poláčková soprán
  • Pavel Šporcl housle
  • Cancioneta Praga sbormistr Lukáš Jindřich


Vstup zdarma

Koncert ke 100. výročí založení Československé republiky

26.8.2018 od 17:00

Valdštejnská zahrada, Praha


  • Wolfgang Amadeus Mozart Don Giovanni, předehra
  • Wolfgang Amadeus Mozart Symfonie č. 40 g moll, Allegro molto
  • Leoš Janáček Suita pro smyčce – výběr
  • Petr Iljič Čajkovskij Květinový valčík z baletu Louskáček
  • Antonín Dvořák Česká suita – výběr
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Symfonie č. 4 A dur „Italská“, Finale – Saltarello

  • Dirigent: Vojtěch Spurný


Koncert pro Občanské sdružení Prader-Willi syndrom

15.11.2018 od 19:30

koncertní síň Šimona a Judy


  • Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento D dur
  • Antonio Vivaldi Koncert pro kytaru a smyčce
  • Antonio Vivaldi Koncert pro harfu a smyčce
  • Georg Friedrich Händel Dvojkoncert pro harfu, kytaru a smyčce
  • Antonín Dvořák Dva valčíky

  • Kateřina Englichová harfa
  • Lubomír Brabec kytara
  • Leoš Čepický koncertní mistr