Koncert pro Občanské sdružení Prader-Willi syndrom

15.11.2018 od 19:30 koncertní síň Šimona a Judy

Koncert pro Občanské sdružení Prader-Willi syndrom


Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento D dur
  • Antonio Vivaldi Koncert pro kytaru a smyčce
  • Antonio Vivaldi Koncert pro harfu a smyčce
  • Georg Friedrich Händel Dvojkoncert pro harfu, kytaru a smyčce
  • Antonín Dvořák Dva valčíky

  • Kateřina Englichová, harfa
  • Lubomír Brabec, kytara
  • Leoš Čepický, koncertní mistr

Kateřina Englichová

Absolventka Curtisova institutu ve Filadelfii a vítězka Pro Musicis International Award v New Yorku spolupracovala s významnými umělci a soubory – Mstislav Rostropovič, Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Wihanovo kvarteto ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty, jako jsou sir Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallisch, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad. Vystoupila mimo jiné s Českou filharmonií, se San Francisco Chamber Orchestra, s Hongkongským komorním orchestrem, s Budapešťským symfonickým orchestrem. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. Jako sólistka měla možnost vystupovat v sálech, jako jsou Beethoven Saal v Bonnu, Théâtre de l’Athénée v Paříži, Auditorio de Nacional de la Musica v Madridu, či v komorním sále Berlínských filharmoniků.

Lubomír Brabec

Kytarista Lubomír Brabec patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík. Je oblíbeným a častým hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Lubomír Brabec také zaujal nejširší posluchačskou veřejnost svými výlety do světa populární a jazzové hudby. Vrcholem a podstatou jeho činnosti však vždy byla, je a zůstane klasika. Pozornost médií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.

Leoš Čepický

Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Z mnoha mezinárodních soutěží připomeňme alespoň úspěchy v Záhřebu nebo italské Gorizii. Často vystupuje jak na sólových recitálech tak i a na koncertech s orchestrem doma i v zahraničí. V roce 2000 uvedl k 250. výročí úmrtí J. S. Bacha kompletní provedení Sonát a Partit pro sólové housle na festivalu Smetanova Litomyšl, o dva roky později vznikla nahrávka pro Multisonic. Od roku 2007 vyučuje hru na housle na AMU v Praze a v září 2010 byl jmenován vedoucím strunné katedry HAMU. Již během svých studií se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. V letech 2008– 2009 provedlo Wihanovo kvarteto všech 16 kvartet Ludwiga van Beethovena. Leoš Čepický hraje na housle z dílny Mistra houslaře Jana B. Špidlena, kopie Guarneri del Gesu 1741.