Veronika Böhmová

22.2.2023 od 19:30 Koncertní síň Šimona a Judy

Veronika Böhmová


Program:

  • Antonín Dvořák Nokturno H dur
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy Smyčcová symfonie č. 12 e moll
  • Fryderyk Chopin Koncert pro klavír a orchestr č. 1 e moll

  • Veronika Böhmová, klavír, Česko
  • Leoš Čepický, koncertní mistr

Vážení diváci, přátelé orchestru PKO,

chci se omluvit za to, že jsme museli některé koncerty z druhé část sezóny 2022/23 zrušit.

K této neradostné situaci nás bohužel donutilo několik skutečností. 

  1. Sliby politiků, které se bohužel s příchodem nové garnitury po volbách nenaplnily.
  2. Výrazné zdražení prostor, kde jsme koncerty provozovali, především prostor na Žofíně.
  3. Úbytek diváku po Covidu.

Možnosti za zrušené koncerty nabízíme následují

–   Můžete si vyměnit vstupenku za jiný koncert, který budeme hrát do konce sezóny 2022/23.

–   Jsou to  24.1.2023 Srdjan Vukasinovič; 7.3.2023 Lubomír Brabec; 21.3.2023 Jiří Bárta; 13.6.2023 Eva Gevorgyan

–   Vrátíme Vám vstupné nejpozději do konce června 2023,

Ještě jednou se Vám omlouvám za způsobené potíže. Pokusíme se Vám v následující sezóně vše vynahradit. 

S pozdravem a úctou,

 Vladimír Darjanin

Veronika Böhmová

Veronika Böhmová /1985/ se narodila do hudební rodiny v Českých Budějovicích.

Na klavír začala hrát v pěti letech pod vedením prof. Marie Šimkové Kotrčové. Vystudovala doktorské studium na HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského a Meisteklasse ve třídě prof. Arkadi Zenzipéra na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Je laureátkou celé řady národních a mezinárodních soutěží, mezi její největší úspěchy patří postup mezi 32 nejlepších klavíristů světa na soutěži Artura Rubinsteina v Tel Avivu v roce 2014, 2. cena na soutěži Anton G. Rubistein v Drážďanech v roce 2012, postup do seminifále na soutěži Královny Alžběty v Bruselu v roce 2010 a 2. cena na soutěži Maria Canals v Barceloně v roce 2007. Se svými recitály se Veronika představila publiku v České republice (Pražské jaro, Pražský podzim), Rakousku, Německu, Bulharsku, Slovinsku, Belgii, Itálii, Francii, Švýcarsku, USA, Mexiku, Japonsku a Číně. V roce 2014 natočila Veronika pro Supraphon CD se skladbami od Sergeje Prokofjeva a Igora Stravinského.

Spolupracuje pravidelně s předními evropskými i světovými orchestry a na svém repertoáru má v současné době 30 klavírních koncertů. V roce 2016 debutovala po boku izraelského dirigenta Lahava Shaniho s Českou filharmonií klavírním koncertem Josefa Páleníčka. V témže roce dosáhla zatím svého největšího úspěchu a to sice vystoupení ve slavné koncertní síni Isaac Stern Auditorium – Carnegie Hall v New Yorku.

Leoš Čepický

Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Z mnoha mezinárodních soutěží připomeňme alespoň úspěchy v Záhřebu nebo italské Gorizii. Často vystupuje jak na sólových recitálech tak i a na koncertech s orchestrem doma i v zahraničí. V roce 2000 uvedl k 250. výročí úmrtí J. S. Bacha kompletní provedení Sonát a Partit pro sólové housle na festivalu Smetanova Litomyšl, o dva roky později vznikla nahrávka pro Multisonic. Od roku 2007 vyučuje hru na housle na AMU v Praze a v září 2010 byl jmenován vedoucím strunné katedry HAMU. Již během svých studií se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. V letech 2008– 2009 provedlo Wihanovo kvarteto všech 16 kvartet Ludwiga van Beethovena. Leoš Čepický hraje na housle z dílny Mistra houslaře Jana B. Špidlena, kopie Guarneri del Gesù 1741.