Doubravka Součková

26.4.2023 od 19:30 Koncertní síň Šimona a Judy

Doubravka Součková


Program:

  • Jean-Baptiste de Lully Le triomphe de l´amour
  • Joseph Haydn Arianna a Naxos
  • Arr. Craig Terry Kabaretní písně
  • Louis Guglielmi La vie en rose

  • Doubravka Součková, soprán, Česko
  • Patrik Sedlář, zástupce koncertního mistra

Vážení diváci, přátelé orchestru PKO,

chci se omluvit za to, že jsme museli některé koncerty z druhé část sezóny 2022/23 zrušit.

K této neradostné situaci nás bohužel donutilo několik skutečností. 

  1. Sliby politiků, které se bohužel s příchodem nové garnitury po volbách nenaplnily.
  2. Výrazné zdražení prostor, kde jsme koncerty provozovali, především prostor na Žofíně.
  3. Úbytek diváku po Covidu.

Možnosti za zrušené koncerty nabízíme následují

–   Můžete si vyměnit vstupenku za jiný koncert, který budeme hrát do konce sezóny 2022/23.

–   Jsou to  24.1.2023 Srdjan Vukasinovič; 7.3.2023 Lubomír Brabec; 21.3.2023 Jiří Bárta; 13.6.2023 Eva Gevorgyan

–   Vrátíme Vám vstupné nejpozději do konce června 2023,

Ještě jednou se Vám omlouvám za způsobené potíže. Pokusíme se Vám v následující sezóně vše vynahradit. 

 S pozdravem a úctou,

 Vladimír Darjanin

 

Doubravka Součková

Doubravka Součková patří k nejmladší generaci Českých pěvců, kteří o sobě dávají velmi výrazně vědět. Mají k tomu všechny předpoklady, výraznou hlasovou dispozici, herecký talent a velmi příjemnou jevištní osobnost.  V roce 2015 absolvovala brněnskou konzervatoř a v roce 2020 Janáčkovu akademii múzických umění pod vedením sopranistky Heleny Kaupové. Účastnila se také mistrovských pěveckých kurzů u Adama Plachetky, prof. Jürhena Hartfiela nebo Kateřiny Kněžíkové. Získala ocenění z řady soutěží, například ze Soutěžní přehlídky konzervatoří v Pardubicích, Pěvecké soutěže Olomouc či Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Představila v roli Ofélie v Thomasově opeře Hamlet, za kterou byla nominována na Cenu Thálie. Ve svém repertoáru má pěvecká díla a hlavní i vedlejší role oper od Mozarta, Fibicha, Verdiho, Dvořáka, Bizeta, Martinů nebo Orffa. Vystupovala na pódiích Národního divadla v Praze, Národního divadla v Brně a například v divadle v německém Krefeldu. V právě probíhající sezóně má pět premiér v různých českých divadlech. 28.10.2021 proběhla premiéra díla Bílý pán od skladatele Jaroslava Křičky, kde se Doubravka Součková s velkým úspěchem představila v jedné z hlavních rolí. Cesta mladé pěvkyně se vyvíjí správným směrem, jak v operním, tak i v koncertním repertoáru.

Patrik Sedlář

Patrik Sedlář studoval hru na housle na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Jaroslava Krátkého. Nyní je pravidelným účastníkem mistrovských kurzů Bohuslava Matouška, u kterého studoval na AMU v Praze.

V letech 2013 a 2015 se stal držitelem stipendia Nadace Český hudební fond pro podporu české moderní hudby. Roku 2017 absolvoval mistrovské kurzy v rakouském Semmeringu u profesorů Vilmose Szabadiho a Shmuela Ashkenaziho. O rok později se stal laureátem Letní hudební akademie Kroměříž pod vedením houslových virtuosů Josefa Špačka a Dalibora Karvaye. V roce 2018 – 2019 absolvoval roční studium na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u tehdejšího koncertního mistra Wiener Symphoniker Jana Pospíchala.

Věnuje se také komorní hře – je členem klavírního tria Errai, které pravidelně koncertuje po České republice, Německu a Turecku. Roku 2018 získalo toto trio 2. místo na soutěži Bohuslava Martinů v Praze a roku 2019 vystoupilo sólově se Severočeskou filharmonií Teplice. V letech 2020 – 2022 byl členem skupiny prvních houslí orchestru Národního divadla v Praze a od roku 2021 působí jako koncertní mistr v Moravské filharmonii Olomouc.