Ludmila Peterková

10.4.2019 od 19:30 Koncertní síň Šimona a Judy

Ludmila Peterková


Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart Smyčcový kvartet č. 15 d moll
  • Ondřej Kukal Clarinettino
  • Wolfgang Amadeus Mozart Klarinetový kvintet A dur

  • Ludmila Peterková, klarinet
  • Bennewitzovo kvarteto

Ludmila Peterková

Po úspěchu na soutěži Pražské jaro se jí otevřela cesta do světa. Absolvovala roční stáž na Conservatoire Supérieur v Paříži. Během své koncertní kariéry natočila celkem 14 CD, na kterých spolupracovala například s houslistou Josefem Sukem, dirigentem Jiřím Bělohlávkem, Bennewitzovým kvartetem či Smetanovým triem, harfistkou Janou Bouškovou, či Pražskou komorní filharmonií. Od založení PKF zde čtyři roky působila jako sóloklarinetistka, poté se začala více věnovat výuce na Pražské konzervatoři a sólové kariéře. Účinkovala také v televizních přenosech, na předávání cen Trebbia nebo na open air koncertě České filharmonie s Jiřím Bělohlávkem. Jako moderátorka provázela televizní záznamy koncertů hudebního festivalu Dvořákova Praha, v minulosti to také byly pořady Terra Musica a ExpoHlednice. Zahrála si i malou roličku v televizním seriálu Hop nebo trop.

 

Bennewitzovo kvarteto

Bennewitzovo kvarteto bylo založeno v roce 1998. V roce 2004 byl soubor vyznamenán cenou Českého spolku pro komorní hudbu. V letech 2002–2004 bylo kvarteto angažováno jako „Quartet in Residence“ v Basileji a bylo pověřeno vedením kurzu kvartetní hry.

V mezinárodním měřítku je špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. V současné době kvarteto koncertuje na významných českých i zahraničních podiích (Wigmore Hall London, Musikverein Wien, Konzerhaus Berlin, Concertgebouw Amsterdam, Théâtre des Champs-Elysées v Paříži, The Frick Collection New York, Seoul Art Center, Dai-Ichi-Seimei Hall Tokyo, Rudolfinum) a je pravidelně zváno na festivaly jako Salzburger Festspiele, Luzerne Festival, Rheingau Musik Festival, Kammermusikfest Lockenhaus, Pražské jaro a Dvořákova Praha.