Anna Paulová

14.11.2022 od 19:30 Velký sál paláce Žofín

Anna Paulová


Program:

  • Gioacchino Rossini Introdukce, téma a variace pro klarinet a orchestr
  • Franz Schubert Symfonie č. 5 B dur
  • Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klarinet a orchestr A dur

  • Anna Paulová, klarinet, Česko
  • Leoš Čepický, koncertní mistr

Anna Paulová

Anna Paulová na sebe upozorňovala od dětství na národních i mezinárodních soutěžích, kde získávala nejvyšší ocenění. Největším úspěchem Anny Paulové je 2. cena a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2015, kde získala ještě řadu zvláštních cen, včetně Ceny Nadace Bohuslava Martinů, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Českých center a Ceny společnosti Mercedes Benz Česká republika pro nejúspěšnějšího českého účastníka celé soutěže a 1. cena a titul laureáta na Soutěži Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život Umělce pro nejúspěšnějšího účastníka soutěže. Jako sólistka vystoupila s PKF – Prague Philharmonia, Talichovou komorní filharmonií, Státní filharmonií Brno, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmonií Pardubice, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Polskou komorní filharmonií Sopot, Orchestra Sinfonica Città di Grosseto, Camerata komorní orchestr Wroclaw, Orquestra Cascais e Oeiras Portugal a Orchestra da Camera di Caserta. Je studentkou Akademie múzických umění v Praze, kde v současnosti pokračuje v doktorském studiu. Mezi její speciality patří také basetový klarinet, na který excelovala například v rámci koncertu s PKF – Prague Philharmonia v Lobkovickém paláci na Pražském hradě (2020), kde se představila v sólovém partu Mozartova Klarinetového koncertu A dur. Ten byl pro basetový klarinet přímo zkomponován a sólistka svým mimořádným uměním ohromila všechny přítomné včetně hudebních kritiků. 

V červnu 2022 získala speciální cenu Golden Medal (High Distinction) na Manhattan International Music Competition a v listopadu 2022 vystoupí na festivalu Salon de Virtuosi v Bohemian National Hall v New Yorku.

Leoš Čepický

Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Z mnoha mezinárodních soutěží připomeňme alespoň úspěchy v Záhřebu nebo italské Gorizii. Často vystupuje jak na sólových recitálech tak i a na koncertech s orchestrem doma i v zahraničí. V roce 2000 uvedl k 250. výročí úmrtí J. S. Bacha kompletní provedení Sonát a Partit pro sólové housle na festivalu Smetanova Litomyšl, o dva roky později vznikla nahrávka pro Multisonic. Od roku 2007 vyučuje hru na housle na AMU v Praze a v září 2010 byl jmenován vedoucím strunné katedry HAMU. Již během svých studií se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. V letech 2008– 2009 provedlo Wihanovo kvarteto všech 16 kvartet Ludwiga van Beethovena. Leoš Čepický hraje na housle z dílny Mistra houslaře Jana B. Špidlena, kopie Guarneri del Gesù 1741.