Olga Šroubková

Olga Šroubková (1993) se věnuje hře na housle od čtyř let, v osmi letech nastoupila k prof. Jiřímu Fišerovi, u něhož absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením a následně i Pražskou konzervatoř v roce 2014. Od téhož roku studuje na Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover pod vedením prof. Adama Kosteckiho.

Je laureátkou řady českých i mezinárodních soutěží, na nichž získala také mnohá speciální ocenění za výjimečnou interpretaci. K nejvýraznějším úspěchům patří 1. ceny ze soutěží: Chengdu International Violin Competition 2015 v Číně, Rodolfo Lipizer Prize 2016 v italské Gorizii a MHS Pražské jaro 2017, a dále 4. cena na Michael Hill International Violin Competition 2017 a 2. cena na Shanghai Isaac Stern International Violin Competition 2018 v Číně.

Olga příležitostně vystupuje s Českou filharmonií, s níž poprvé účinkovala v roce 2006 ku příležitosti 110. výročí vzniku orchestru. V letech 2014 a 2015 se zúčastnila konkurzu o místo koncertního mistra České filharmonie, na jehož základě měla několikrát příležitost působit jako hostující koncertní mistr.

Jako sólistka koncertuje s předními českými a slovenskými orchestry a v rámci soutěží ji doprovodily také zahraniční orchestry jako je Shanghai Symphony Orchestra nebo Symphony Orchestra of the Udmurt Republic.

Účinkovala na mnoha významných festivalech jako je například Dvořákova Praha, Pražské Jaro, Smetanova Litomyšl, Allegretto Žilina, MHF Leoše Janáčka, Film Music Prague nebo Ticino Musica International Classic.