Matyáš Novák

Matyáš Novák začal hrát na klavír v pěti letech. V roce 2019 absolvoval Konzervatoř Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové a byl přijat na pražskou Akademii múzických umění do třídy prof. Ivana Klánského. Zároveň je studentem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského.

Ve svých 22 letech se může pochlubit prvenstvím nebo absolutním vítězstvím na mnoha národních a mezinárodních soutěžích. Nejčerstvějším úspěchem je 2. cena a Steinway Prize na Mezinárodní soutěži Edvarda Griega.

V roce 2017 Matyáš debutoval v newyorské Carnegie Hall, v témže roce vydal své první CD s cyklem F. Liszta a stal se jedním ze tří hudebníků, kteří obdrželi CME International Performing Arts Grant. S recitály se představil po Evropě, v USA i Číně a jako sólista spolupracuje nejen s českými orchestry. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů (např. V. Askhenazy, D. Bashkirov, I. Klánský…) a je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly.

Kromě toho je členem Petrof Art Family, velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy a členem Českého svazu chovatelů.