Jan Schulmeister

Klavírista Jan Schulmeister (*2006 ) se klavírní hře věnuje od svých pěti let. Navštěvuje ZUŠ v Kroměříži, kde je žákem Bc. Evy Zonové. Pravidelně se prosazuje na národních i mezinárodních klavírních soutěžích. K nejnovějším úspěchům patří absolutní vítězství na Mezinárodní klavírní soutěži „Amadeus“ v Brně, absolutní vítězství v soutěži „Beethovenovy Teplice“ a 1.cena z Mezinárodní soutěže „Broumovská klávesa“, kde získal i možnost vystoupit v rámci festivalu „Za poklady Broumovska“
Své hudební vzdělání obohacuje na mistrovských interpretačních kurzech pod vedením známých českých i zahraničních pedagogů klavírní hry. Ve školním roce 2018-2019 se stal stipendistou prestižního programu MenArt (pod záštitou Ivo Kahánka) s možností vystoupit na festivalech Pražské jaro a Smetanova Litomyšl. V roce 2019 mu společnost PETROF s. r. o. nabídla – jako nejmladšímu hudebníkovi – členství v její PETROF Art Family. Díky tomu také mohl v únoru vydat své první CD.
Sólově koncertuje nejen na českých, ale i zahraničních pódiích, naposledy v Anglii v březnu 2019. Společně s Wihanovým kvartetem provedl Haydnův Klavírní koncert D dur a nyní s tímto tělesem připravuje Klavírní koncert A dur K 414 W. A. Mozarta. Přijal též pozvání na účinkování v rámci významných mezinárodních hudebních festivalů – Chopinův festival Mariánské Lázně a Dvořákova Praha.