Martin Kasík

15.12.2020 od 19:30 Dvořákova síň Rudolfina

Martin Kasík


Program:

  • Ludwig van Beethoven Koncert pro klavír a orchestr č. 1 C dur
  • Ludwig van Beethoven Symfonie č. 2 D dur
  • Ludwig van Beethoven Koncert pro klavír a orchestr č. 5 Es dur

  • Martin Kasík, klavír
  • Leoš Čepický, koncertní mistr

Vážení přátelé a příznivci PKO – Pražského komorního orchestru,

společenská situace nás nutí udělat opatření a přesunout koncert dne 17. 3. 2020.

Po zvážení všech okolností jsme se rozhodli přesunout koncert na 15. 12. 2020. Děláme to proto, abyste se cítili komfortně a nepřišli o jeden z vrcholů oslav 250 let od narození Ludwiga van Beethovena. Předpokládáme, že v tom čase se společenská situace uklidní a koncert proběhne bez problémů. Stávající vstupenky platí bez omezení na koncert 15.12.2020.

Děkujeme Vám za pochopení.

Váš Pražský komorní orchestr

Martin Kasík

Martin Kasík (1976) – vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 – se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998.

Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy (Sál Berlínské filharmonie, Wigmore Hall v Londýně, Gewandhaus Lipsko, Tonhalle Zürich, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia Hall Helsinky, Auditorio di Barcelona aj.), Spojených států amerických (Weill Recital Hall at Carnegie Hall, Alice Tully Hall a Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington aj.), Japonska (Tokyo Suntory Hall), Tai – Wanu (Philharmonic Hall) Singapuru (Singapore Victoria Concert Hall).

Jako sólista vystupoval mj. s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdams Philharmonisch, Helsingin kaupunginorkesteri.

Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK. Martin Kasík vydal 12 CD.

Leoš Čepický

Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Z mnoha mezinárodních soutěží připomeňme alespoň úspěchy v Záhřebu nebo italské Gorizii. Často vystupuje jak na sólových recitálech tak i a na koncertech s orchestrem doma i v zahraničí. V roce 2000 uvedl k 250. výročí úmrtí J. S. Bacha kompletní provedení Sonát a Partit pro sólové housle na festivalu Smetanova Litomyšl, o dva roky později vznikla nahrávka pro Multisonic. Od roku 2007 vyučuje hru na housle na AMU v Praze a v září 2010 byl jmenován vedoucím strunné katedry HAMU. Již během svých studií se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. V letech 2008– 2009 provedlo Wihanovo kvarteto všech 16 kvartet Ludwiga van Beethovena. Leoš Čepický hraje na housle z dílny Mistra houslaře Jana B. Špidlena, kopie Guarneri del Gesu 1741.